ANNABIS Гел од коноп 1L

Погоден за масажери и спортисти за подобрување на чувството на релаксација при масажа на кожата.

Производот е наменет првенствено за возрасни и е идеален за честа употреба од страна на активни луѓе, постари и спортисти. Гел од коноп со функционална комбинација на активни состојки се нанесува добро, лесно се апсорбира и не е мрсен. Погоден за масажа на кожата, особено околу мускулите, зглобовите и грбот. Масирањето на кожата брзо смирува, релаксира и освежува. Погоден за вегани.

Пакување: 300ml & 1000ml

Опис на производот

Гел од коноп со функционална комбинација на состојки како:

  • Масло од семе од коноп
  • Камфор
  • Масло од Melaleucaleucadendra
  • Екстракт од мајчина душица
Погоден за вегани.

Препорачана употреба: може да се употреба повеќе пати на денот по потреба.

Внимание: Лицата со позната хиперсензитивност на било која од содржаните активни супстанции не треба да го користат овој производ. Несоодветно за деца под 3 години. Се чува вон дофат на деца. По употреба, измијте ги рацете темелно со вода и сапун. Не користете на лице или отворени рани.

Ingredients: Aqua, Glycerin, Cannabis Sativa Seed Oil, Alcohol Denat., Camphor, Carbomer, Triethanolamine, Phenylpropanol, Propanediol, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Melaleuca Leucadendron Cajaputi Oil, Styrax Tonkinensis Resin Extract, Thymus Vulgaris Oil.