ANNABIS ARTHROCANN Гел од коноп

Гел од коноп со колоидно сребро наменет за масажа на кожата на целото тело, особено во областа на зглобовите, мускулите, тетивите и грбот.

Arthrocann гел со масло од семе од коноп, екстракт од семе од коноп и колоидно сребро е богат со омега 3-6-9 незаситени масни киселини и содржи уникатна и функционална комбинација од 10 активни состојки. Гелот е погоден за локални кожни апликации во областа на зглобовите, мускулите, тетивите и грбот. Лесно масирање на кожата смирува и релаксира по спорт и физички напор, како и дневни активности. Благодарение на неговата конзистентност, гелот е лесен за нанесување, не е мрсен и лесно се абсорбира.

Пакување: 75ml & 1000ml

Опис на производот

Arthrocann гел со функционална комбинација на 10 активни состојки вклучува:

  • Екстракт од семе од коноп и масло од семе од коноп
  • Камфор
  • Екстракт од див костен
  • Екстракт од symphytum officinale
  • Екстракт од мајчина душица
  • Колоидно сребро
  • Масло од Melaleucaleucadendra
Одличен гел за масажа за дневна употреба, погоден за спортисти и активни луѓе. Погодно за вегани.

Препорачана употреба: по потреба, до 4 пати дневно.

Внимание: Не е погодно за деца под 3 години. Чувајте го на страна од деца. По употреба добро измијте ги рацете. Не го користете на лицето или отворени рани.

Состојки (INCI): Aqua/Water, Alcohol Denat., Glycerin, Cannabis Sativa Seed Extract, Camphor, Cannabis Sativa Seed Oil, Olea Europaea Fruit Oil, Aesculus Hippocastanum Fruit Extract, Symphytum Officinale Root Extract, Carbomer, Triethanolamine, Melaleuca Leucadendron Cajaputi Oil, Styrax Tonkinensis Resin Extract, Thymus Vulgaris Oil, Colloidal Silver, Linalool, Limonene.