ANNABIS ATOPICANN Природна крема од коноп

Природен гел за нега на кожата од коноп за нега на кожата на која и е потребно интензивно навлажнување.

Cо висока содржина на масло од семе од коноп, екстракт од семе од коноп и голем број други ефективни состојки усовршуваат, измазнуваат и негуваат, оставајќи ја вашата кожа со смирувачко чувство. Исто така погоден за кожата подложна на егзема. Редовното аплицирање може значително да го поддржи подобрувањето на општата состојба и изгледот на кожата. Кремот може да се користи на целото тело, како и нега на кожата на лицето.

Пакување: 100ml

Опис на производот

Atopicann крема од коноп со оригинална комбинација на активни состојки вклучувајки:

  • Масло од семе од коноп и екстракт од семе од коноп
  • Кокосово масло
  • Екстракт од тресет
  • Морска сол
  • Цинк
  • Колоидно сребро
  • Витамин E
Одобрено за деца од 0-3 години. Погодно за вегани.

Препорачана употреба: Може да се користи повеќе пати во денот, по потреба..

Ingredients: Aqua, Cocos Nucifera Oil, Cannabis Sativa Seed Oil, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Stearic Acid, Alcohol denat., Olea Europaea Fruit Oil, Cannabis Sativa Seed Extract, Peat Extract, Maris Sal, Zinc Oxide, Colloidal Silver, Tocopherol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid.