ANNABIS CREMCANN HYALURON Природна навлажнувачка крема

Природна навлажнувачка крема за секојдневна нега на кожата со хијалуронска киселина.

Ако се користи редовно, ја остава кожата мазна, добро хидрирана, еластична и бујна. Ги намалува знаците на стареење на кожата, замор на кожата и брчки. Кремата ќе биде особено ценета кај жени со чувствителна, зрела кожа. Таа е богата со омега 3-6-9 незаситени масни киселини со уникатна комбинација од 3 вида хијалуронска киселина и други активни супстанции, што значително ја поддржува беспрекорната кожа. Кремот е погоден за сите типови на кожа, вклучувајќи чувствителна кожа. Благодарение на неговата фина конзистенција, кремот брзо се апсорбира и може да се нанесе под шминка.

Пакување: 15ml & 50ml

Опис на производот

Cremcann Hyaluron крема за кожа со уникатна комбинација на активни состојки како:

  • Масло од семе од коноп и екстракт од семе од коноп
  • Масло од бадем
  • Шеа путер
  • Натриум хиалуронат
  • Масло од лаванда
  • Масло од кората на сандалово дрво
  • Пчелин восок
Ги исполнува стандардите за природна козметика.

Препорачана употреба: кремата е наменета за дневна нега на кожата на лицето, вратот и деколтето. Може да се нанесува повеќе пати во текот на денот, спрема потребите, по отстранување на шминка. Употребете до 6 месеци по отворањето.

Ingredients: Aqua, Cannabis Sativa Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Olea Europaea Fruit Oil, Glyceryl Stearate, Cera Alba, Cannabis Sativa Seed Extract, Sorbitan Olivate, Cetearyl Glucoside, Sodium Hyaluronate, Lavandua Angustifolia Oil, Amyris Balsamifera Bark Oil, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Helianthus Annuus Hybrid Oil, Humulus Lupulus Oil, Ethyl Ferulate, Tocopherol, Citric Acid, Linalool.

Additional information

tamano

15 ml., 50 ml.